Produkty
Kocioł EKP 12 do 22 kW
Cena10000 zł
EKP 23 do 32 kW11200 zł
EKP 35 do 50 kW 26000 zł
EKP 60 DO 100 kW34000 zł

Kotły na pelety wraz z palnikami  to jedna z kilku opcji doboru urządzenia systemu centralnego ogrzewania. Kotły na pelety mają dwie zasadnicze zalety: są bezpieczne dla środowiska i znacznie pozwalają obniżyć koszty ogrzewania. Kotły typu EKP wraz z palnikami na pelety produkowane są w standardzie w zakresie mocy od 12 kW do 100 kW. Kotły o większych mocach, powyżej 100 kW – 400 kW produkowane są na indywidualne zamówienia.


ZASTOSOWANIE

Kotły firmy „TILGNER” mają zastosowanie do domków jednorodzinnych i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej takich jak: szkoły, urzędy, obiekty handlowe, produkcyjne i inne.

INSTALACJA
Kotły na paliwa stałe mogą być instalowane w układach otwartych jak i w układach zamkniętych. W przypadku zastosowania kotłów w układzie zamkniętym kotły winny spełniać określone warunki umożliwiające ich montaż w instalacjach w układzie zamkniętym oraz ich moc nie może przekraczać 300 kW.
Kotły EKP z palnikami na pelet stanowią doskonałą alternatywę dla drogich w eksploatacji kotłów na olej opałowy i gaz jak również dla kotłów węglowych starej generacji.

Zalety kotła EKP:

- sprawność cieplna powyżej 90 %

- gwarancja na kocioł 36 miesięcy

- sterownik IGNEO Wall

- wysoka jakość stosowanych materiałów

- sonda lambda - opcja

- wymiennik ciepła wykonany z atestowanych blach o grubości 6 - 8 mm

- zakres mocy od 12 do 400 kW

- szybka i łatwa obsługa

- zapewniamy profesjonalne doradztwo z zakresu obsługi kotła praktycznie przez całą dobę

- zapalarka

Kotły typu "EKP"  bez wężownicy schładzającej mogą być stosowane wyłącznie w układzie centralnego ogrzewania systemu otwartego zgodnie z PN-91/B-02413.

Kotły wyposażone w wężownicę schładzającą i zawór bezpieczeństwa o mocy do 300 kW mogą pracować w układzie zamkniętym z naczyniem przeponowym (wg) wymagań przewidzianych w

PN-EN 12828.

rozwiń