Produkty
Kamen PELLET Kompakt „LUX” 17 kW
Cena13100 zł
20 kW13700 zł
25 kW14400 zł
34 kW15200 zł
Kamen PELLET Kompakt LUX to nowoczesny kocioł wyposażony w automatyczny palnik przystosowany do spalania pelletu umiejscowiony w zabudowie zasobnika paliwa. Dzięki kompaktowym wymiarom doskonale sprawdzi się w niewielkich kotłowniach.

Nowa konstrukcja charakteryzująca się pięciokrotnym załamaniem spalin sprawia, że kocioł osiąga sprawność sięgającą 90%. Korpus kotła wykonany jest z atestowanej stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm, osłonięty płaszczem wodnym, następnie izolowany wełną mineralną i zamknięty w obudowie z blach stalowych malowanych proszkowo.Zastosowany palnik wykonany ze stali nierdzewnej, zamontowany jest z boku kotła u ukryty w obudowie zasobnika.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań obsługa kotła polega jedynie na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku co 3-7 dni, usunięciu popiołu oraz czyszczeniu kanałów konwekcyjnych.

Przy składaniu zamówienia należy określić, czy zasobnik ma być po prawej czy lewej stronie kotła.

Pliki do pobrania
Lp.Plik 
1.DTRPobierz plik (Pobrany 62 razy)
2.certyfikatPobierz plik (Pobrany 59 razy)
3.ecodesignPobierz plik (Pobrany 57 razy)
rozwiń
Kamen PELLET Kompakt 17 kW
Cena13100 zł
20 kW13700 zł
25 kW14400 zł
34 kW15200 zł
Kamen PELLET Kompakt to nowoczesny kocioł spełniający wymagania5 klasy wg PN-EN 303-5:2012 oraz ekoprojektu (ecodesign)wyposażony w automatyczny palnik przystosowany do spalania pelletu, ziarna zbóż, pestek itp.

Dzięki kompaktowym wymiarom doskonale sprawdzi się w niewielkich kotłowniach.Nowa konstrukcja charakteryzująca się pięciokrotnym załamaniem spalin sprawia, że kocioł osiąga sprawność sięgającą 90%. Korpus kotła wykonany jest z atestowanej stali kotłowej 265GH o grubości 6 mm, osłonięty płaszczem wodnym, następnie izolowany wełną mineralną i zamknięty w obudowie z blach stalowych malowanych proszkowo.Zastosowany palnik wykonany ze stali nierdzewnej, montowany jest w dolnych drzwiczkach. Charakteryzuje się opatentowanym systemem mieszania paliwa w komorze paleniskowej, technologią spalania nadciśnieniowego oraz bardzo dużą bezobsługowością. 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań obsługa kotła polega jedynie na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku co 3-7 dni, usunięciu popiołu oraz czyszczeniu kanałów konwekcyjnych.Uniwersalna budowa zasobnika paliwa pozwala na umieszczenie go po prawej lub lewej stronie kotła, w zależności od potrzeb klienta.

Pliki do pobrania
Lp.Plik 
1.DTRPobierz plik (Pobrany 59 razy)
2.certyfikatPobierz plik (Pobrany 60 razy)
3.ecodesignPobierz plik (Pobrany 58 razy)
rozwiń
Kamen PERFEKT BIO 11 kW
Cena9900 zł
15 kW10600 zł
20 kW11300 zł
Kamen PERFEKT Bio to nowoczesny ekologiczny kocioł z wbudowanym zasobnikiem paliwa. Dzięki kompaktowym wymiarom idealnie sprawdzi się w małych kotłowniach. Kocioł wyposażony jest standardowo w samoczyszczący palnik pelletowy Venma Comfort oraz dotykowy sterownik ST-976.Kocioł charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją o wysokiej sprawności, która oparta jest na wymienniku płytowo-rurowym. Główną zaletą jest wbudowany zasobnik, umieszczony nad główną częścią wymiennika, który nie musi zajmować niepotrzebnie miejsca w kotłowni. Wielką zaletą konstrukcji tego kotła jest to, że czopuch wyprowadzony jest na standardowej wysokości, co zdecydowanie wyróżnia go na tle innych urządzeń tego typu dostępnych na rynku.

Korpus kotła wykonany jest ze stali kotłowej 265GH o grubości 6 mm, osłonięty płaszczem wodnym. Na tak wykonanym korpusie montowany jest zasobnik paliwa i cały zestaw jest zamykany w obudowie z blach stalowych malowanych proszkowo. Rura podająca paliwo zamocowana jest pod zasobnikiem skąd transportuje paliwo do palnika, który zamontowany jest w drzwiczkach kotła. Komora paleniskowa została częściowo obudowana płytami szamotowymi, aby podnieść jakość i sprawność spalania. Dodatkowo aby podnieść sprawność urządzenia w pionowe rurowe kanały spalinowe włożono zawirowacze spalin.

Pliki do pobrania
Lp.Plik 
1.certyfikatPobierz plik (Pobrany 59 razy)
2.ecodesignPobierz plik (Pobrany 59 razy)
rozwiń