Produkty
Regulator COBRA
Cena860 zł
wysyłka pocztowa priorytet15 zł
wysyłka kurierska20 zł

ZASTOSOWANIE

Regulator COBRA przeznaczony jest do obsługi kotła c.o. wyposażonego w podajnik retortowy (ślimakowy), tłokowy. Regulator steruje pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie od 1 - 100%, załączeniem pompy obiegowej c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa. Dodatkowo regulator może współpracować z modułami sterowania zaworem trójdrogowym oraz z dowolnego typu termostatem pokojowym wyposażonym w wyjście przekaźnikowe beznapięciowe.
Dzięki rozbudowanemu algorytmowi pracy, regulator COBRA może oddzielnie sterować strefami czasowymi, w które jest wyposażony, dla temp. kotła i CWU.

Regulator COBRA wyposażony jest standardowo w funkcję CWU, użytkownik nastawia tylko temperaturę na zasobniku. Dobieg pompy oraz różnicę między temperaturą na zasobniku a kotłem dobiera sobie regulator automatycznie. Dodatkowo użytkownik może ustawić sobie większą temperaturę na zasobniku c.w.u. niż na kotle, a regulator tak będzie sterował praca pomp aby dostarczać odpowiednią ilość ciepła na zasobnik c.w.u. i instalacje c.o., nie powodując jednocześnie przegrzania.  

Użytkownik regulatora COBRA może samodzielnie dokonywać zmiany oprogramowania. Po podłączeniu regulatora do komputera dzięki łączu USB, komputer rozpozna regulator jako urządzenie masowe pendrive. Aby wgrać nowy program należy pobrać go z internetu, usunąć starszą wersję programu a nowy program skopiować np. Eksploratorem Windows.
 

Dane techniczne

PARAMETRY TECHNICZNE
Zasilanie 230V AC
Pobór mocy 1,5W
Maksymalna moc dmuchawy 100W
Maksymalna moc podajnika 300W
Maksymalna moc pompy C.O 100W
Maksymalna moc pompy C.W.U 100W
POMIARY
Dokładność pomiaru temperatury 2st.C
Rozdziel. pomiaru temp wody wyjściowej 0,1st.C
Rozdziel. pozostałych pomiarów temp. 1st.C
Zakres pozostałych pomiarów temp. 0-100st.C
POZOSTAŁE PARAMETRY
Temperatura pracy 0-50st.C
Wilgotność 5-95%
Stopień ochrony IP 40
Klasa izolacji I
Zakres regulacji temperatury nastawy 40-80st.C
Podwójne zabezpieczenie wyjść prądowych,powyżej 5st.C od temperatury nastawy rozłączany zostaje obwód podajnika i dmuchawy
Funkcja przeciw zamarzaniu, poniżej 5st.C włącza się pompa obiegowa C.O.
Masa 0,3kg
Wymiary zewn.(wersja panel do zabudowy) 158 x 78 x 32mm
Wymiary montażowe 133 x 62 x 11mm

Pliki do pobrania
Lp.Plik 
1.Instrukcja COBRAPobierz plik (Pobrany 1190 razy)
2.oprogramowanie v9_A33_mPobierz plik (Pobrany 1129 razy)
rozwiń
Regulator Elegant
Cena345 zł
wysyłka pocztowa priorytet15 zł
wysyłka kurierska20 zł

ZASTOSOWANIE

Głównym zastosowaniem urządzenia jest automatyczne sterowanie pracą kotła centralnego ogrzewania, w którym jako paliwo jest stosowany miał węglowy. Proces sterowania realizowany jest przez kontrolę temperatury czynnika będącego nośnikiem ciepła (np. wody). Regulator Elegant umożliwia utrzymanie określonej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia lub budynku. Algorytm działania zapewnia również możliwość definiowania tzw. stref czasowych, czyli przedziałów czasu w których piec powinien utrzymywać nastawiona przez użytkownika temperaturę wody w obiegu. Funkcja taka stwarza możliwość bardziej efektywnej regulacji temperatury np. w nocy chłodniej, a w dzień cieplej, a co się z tym wiąże zmniejsza zużycie paliwa.

Dane techniczne

Napięcie zasilania ~220V/50Hz
Pobór mocy (bez obciążenia) 2 - 5 W
Zakres temperatur pracy 0 - 60st.C
Max. obciążenie wyjść 
- nadmuch max 300 W
- pompa obiegowa max 100 W

Pliki do pobrania
Lp.Plik 
1.Instrukcja ElegantPobierz plik (Pobrany 1166 razy)
rozwiń
Regulator Ognik Plus PID II
Cena580 zł
wysyłka pocztowa priorytet15 zł
wysyłka kurierska20 zł

ZASTOSOWANIE

Regulator Ognik Plus PID II przeznaczony jest do obsługi kotła c.o. wyposażonego w podajnik retortowy (ślimakowy) lub tłokowy. Regulator steruje pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie od 1 - 100%, załączaniem pompy obiegowej c.o., pompy c.w.u. oraz podajnika paliwa. Dodatkowo regulator może współpracować z dowolnego typu termostatem pokojowym wyposażonym w wyjście przekaźnikowe beznapięciowe.
Regulator Ognik Plus PID II wyposażony jest standardowo w funkcję CWU, gdzie dzięki rozbudowanemu algorytmowi, użytkownik nastawia tylko temperaturę na zasobniku. Dobieg pompy oraz różnicę między temperaturą na zasobniku a kotłem dobiera sobie regulator automatycznie. Dodatkowo użytkownik może ustawić sobie większą temperaturę na zasobniku c.w.u. niż na kotle, a regulator tak będzie sterował praca pomp aby dostarczać odpowiednią ilość ciepła na zasobnik c.w.u. i instalacje c.o., nie powodujac jednocześnie przegrzania.  

Algorytm PID II - zapewnia stabilną temperaturę na kotle a jednocześnie szybsze dochodzenie do temperatury zadanej oraz dynamiczna reakcję na zmianę odbioru ciepła. Kocioł grzeje przez cały czas, przy optymalnym stosunku paliwo/powietrze, wytwarzana jest taka ilość ciepła na jaką jest zapotrzebowanie, dzieki czemu nie ma gwałtownych zmian temperatury w komorze paleniskowej i kominie, co powoduje dłuższą żywotność samego kotła.

FBS (Flexible Burning System) - System Elastycznego Spalania - to funkcja, która pozwala poprawnie spalać opał o kaloryczności różniącej się o 15% od nastawionej, co oznacza, że zmiana kaloryczności opa łu w rossądnych granicach nie wymaga korekcji dawki lub zmiany nastawy wentylatora.  

DANE TECHNICZNE

PARAMETRY TECHNICZNE
Zasilanie    230V AC
Pobór mocy    1,5W
Maksymalna moc dmuchawy    100W
Maksymalna moc podajnika    500W
Maksymalna moc pompy C.O    100W
Maksymalna moc pompy C.W.U    100W
Bezpieczniki    3,15A
POMIARY
Dokładność pomiaru temperatury    2st.C
Rozdzielczość pomiaru temp wody wyjściowej    0,1st.C
Rozdzielczość pozostałych pomiarów temp.    1st.C
Zakres pomiaru temperatury    0-100st.C
POZOSTAŁE PARAMETRY
Temperatura pracy    0-50st.C
Wilgotność    5-95% bez kondesacji
Stopień ochrony    IP 40
Klasa izolacji    I
Zakres regulacji temperatury nastawy    40-80st.C
Podwójne zabezpieczenie wyjść prądowych, powyżej 5st.C od temperatury nastawy rozłączany zostaje obwód podajnik i dmuchawa
Funkcja przeciw zamarzaniu, poniżej 5st.C włącza się pompa obiegowa C.O.
Wymiary (wersja obudowa metalowa)    195 x 65 x 120mm
Masa    1 kg
Wymiary (wersja panel do zabudowy)    195 x 65 x 40mm
Masa    0,2 kg

Pliki do pobrania
Lp.Plik 
1.Instrukcja Ognik Plus PID 2Pobierz plik (Pobrany 1214 razy)
rozwiń
Regulator Płomyk PID
Cena250 zł
wysyłka pocztowa priorytet15 zł
wysyłka kurierska20 zł

ZASTOSOWANIE

Płomyk PID przeznaczony jest do sterowania nadmuchem w miałowych kotłach c.o. oraz załączaniem pompy obiegowej w instalacjach c.o. Regulator sam dobiera odpowiednią moc dmuchawy, aby otrzymać wysoką efektywność procesu spalania. Podczas procesu palenia dmuchawa pracuje cały czas, regulując moc w pełnym jej zakresie od 1 do 100% wydajności. W przypadku przeregulowania temperatury na kotle od nastawionej o 5st.C, regulator przechodzi w stan podtrzymania ognia i załączać się będą w tym czasie przedmuchy. Przy zastosowaniu gorszej jakości paliwa możliwe jest wyłączenie algorytmu PID i regulator przechodzi w tryb pracy regulatora histerezowego.    

DANE TECHNICZNE

Zakres regulacji temperatury 35 - 80st.C
Zakres pomiaru temperatury 0 - 99st.C
Temperatura przy której następuje załączenie pompy obiegowej jest regulowana w zakresie 10 - 70st.C 
Funkcja przeciw zamarzania aktywna poniżej 5st.C, złącza pompę c.o.
Regulacja przedmuchu: 0 - 90 sek., przerwa 1 - 15 min. 
Możliwość całkowitego wyłaczenia przedmuchu P - 0
Płynna regulacja nadmuchu
Regulowana moc dmuchawy wyrażana w [%], zakres 20% - 100%
Drugi stopień zabezpieczenia sterowania dmuchawą
Zasilanie ~230V/50Hz
Dopuszczalne obciążenie wyjść: - nadmuch max 100W - pompa obiegowa max 100W
Zabezpieczenie elektryczne 1,25A
Praca przy temperaturze otoczenia: 0 - 40oC
Klasa izolacji I
Stopień ochrony IP 40
Wymiary (szer.x wys. x głęb.) 125x75x50mm

Pliki do pobrania
Lp.Plik 
1.Instrukcja Płomyk PIDPobierz plik (Pobrany 1232 razy)
2.Instrukcja Płomyk PID v 8,6Pobierz plik (Pobrany 1164 razy)
rozwiń
Regulator PUMA PID
Cena1220 zł
wysyłka pocztowa priorytet15 zł
wysyłka kurierska20 zł

ZASTOSOWANIE

Regulator PUMA PID przeznaczony jest do obsługi kotła c.o. wyposażonego w podajnik retortowy (ślimakowy), tłokowy lub na biomasę. Regulator steruje pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie od 1 - 100%, załączeniem pompy obiegowej c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa oraz jeśli jest zastosowany w kotle na biomasę zapalarką. Dodatkowo regulator może współpracować z dowolnego typu termostatem pokojowym wyposażonym w wyjście przekaźnikowe beznapięciowe.
Dzięki rozbudowanemu algorytmowi pracy, regulator PUMA PID może oddzielnie sterować strefami czasowymi, w które jest wyposażony, dla temp. kotła i CWU.

Regulator PUMA PID wyposażony jest standardowo w funkcję CWU, użytkownik nastawia tylko temperaturę na zasobniku. Dobieg pompy oraz różnicę między temperaturą na zasobniku a kotłem dobiera sobie regulator automatycznie. Dodatkowo użytkownik może ustawić sobie większą temperaturę na zasobniku c.w.u. niż na kotle, a regulator tak będzie sterował praca pomp aby dostarczać odpowiednią ilość ciepła na zasobnik c.w.u. i instalacje c.o., nie powodując jednocześnie przegrzania.  

Użytkownik regulatora Puma PID może samodzielnie dokonywać zmiany oprogramowania. Po podłączeniu regulatora do komputera dzięki łączu USB, komputer rozpozna regulator jako urządzenie masowe pendrive, z dwoma katalogami ARCHIVE i UPGRADE. Aby wgrać nowy program należy pobrać go z internetu i skopiować go do katalogu UPGRADE np. Eksploratorem Windows.
 
Dodatkowo regulator PUMA PID rejestruje i archiwizuje przebieg pracy kotła w okresie 1mies. Serwis kotła może z czytać sobie historię pracy kotła i dzięki odpowiedniemu programowi wizualizacyjnemu obejrzeć na ekranie komputera przebieg pracy.

Dane techniczne

PARAMETRY TECHNICZNE
Zasilanie 230V AC
Pobór mocy 1,5W
Maksymalna moc dmuchawy 100W
Maksymalna moc podajnika 300W
Maksymalna moc pompy C.O 100W
Maksymalna moc pompy C.W.U 100W
Maksymalna moc zapalarki 300W
Bezpieczniki 2 x 3,15A
POMIARY
Dokładność pomiaru temperatury 0,1st.C
Rozdziel. pomiaru temp wody wyjściowej 0,1st.C
Rozdziel. pozostałych pomiarów temp. 1st.C
Pomiar temp. spalin PT 1000 (opcja) 400st.C
Zakres pozostałych pomiarów temp. 0-100st.C
POZOSTAŁE PARAMETRY
Temperatura pracy 0-50st.C
Wilgotność 5-95%
Stopień ochrony IP 40
Klasa izolacji I
Zakres regulacji temperatury nastawy 40-80st.C
Podwójne zabezpieczenie wyjść prądowych,powyżej 5st.C od temperatury nastawy rozłączany zostaje obwód podajnika i dmuchawy
Funkcja przeciw zamarzaniu, poniżej 5st.C włącza się pompa obiegowa C.O.
Masa 0,3kg
Wymiary zewn.(wersja panel do zabudowy) 158 x 78 x 32mm
Wymiary montażowe 133 x 62 x 11mm

Pliki do pobrania
Lp.Plik 
1.Instrukcja PUMA PIDPobierz plik (Pobrany 1142 razy)
2.oprogramowanie v7_A20m_WEGIEL_BIOPobierz plik (Pobrany 1074 razy)
3.PumaCharts v 1.14Pobierz plik (Pobrany 1031 razy)
rozwiń
Regulator SKORPION PLUS
Cena675 zł
wysyłka pocztowa priorytet15 zł
wysyłka kurierska20 zł

ZASTOSOWANIE

Regulator SKORPION jest sterownikiem z płynną regulacją mocy kotła przeznaczonym do zasypowych kotłów(bez podajnika) na paliwa stałe. Sterownik standardowo obsługuje dmuchawę, pompę obiegową CO oraz pompę obiegową CWU. Dodatkowo regulator może współpracować z dowolnego typu termostatem pokojowym wyposażonym w wyjście przekaźnikowe beznapięciowe.
Dzięki rozbudowanemu algorytmowi pracy, regulator SKORPION może oddzielnie sterować strefami czasowymi, w które jest wyposażony dla temp. kotła i CWU.

Regulator SKORION wyposażony jest standardowo w funkcję grzania CWU, użytkownik nastawia tylko temperaturę na zasobniku. Dobieg pompy oraz różnicę między temperaturą na zasobniku a kotłem dobiera sobie regulator automatycznie. Dodatkowo użytkownik może ustawić sobie większą temperaturę na zasobniku c.w.u. niż na kotle, a regulator tak będzie sterował pracą pomp aby dostarczać odpowiednią ilość ciepła na zasobnik c.w.u. i instalacje c.o., nie powodując jednocześnie przegrzania.  

 

Dane techniczne

PARAMETRY TECHNICZNE
Zasilanie 230V AC
Pobór mocy 1,5W
Maksymalna moc dmuchawy 100W
Maksymalna moc pompy C.O 100W
Maksymalna moc pompy C.W.U 100W
POMIARY
Dokładność pomiaru temperatury 2 st.C
Rozdziel. pomiaru temp wody wyjściowej 0,1st.C
Rozdziel. pozostałych pomiarów temp. 1st.C
Zakres pomiarów temp. 0-100st.C
POZOSTAŁE PARAMETRY
Temperatura pracy 0-50st.C
Wilgotność 5-95%
Stopień ochrony IP 40
Klasa izolacji I
Zakres regulacji temperatury nastawy 40-80st.C
Podwójne zabezpieczenie wyjść prądowych,powyżej 5st.C od temperatury nastawy rozłączany zostaje obwód podajnika i dmuchawy
Funkcja przeciw zamarzaniu, poniżej 5st.C włącza się pompa obiegowa C.O.
Masa 0,15kg
Wymiary zewn.(wersja panel do zabudowy) 158 x 78 x 32mm
Wymiary montażowe 133 x 62 x 11mm

Pliki do pobrania
Lp.Plik 
1.Instrukcja SKORPIONPobierz plik (Pobrany 1162 razy)
rozwiń